Nasze psiaki, dla których szukamy domu

By 30 marca, 20211 kwietnia, 2021No Comments

Aktualnie poszukujemy domów dla dwóch naszych podopiecznych – Westona i Borysa.

Weston

Weston jest pięknym, około 7 letnim samcem w typie owczarka szkockiego, potrzebuje odpowiedzialnego właściciela gotowego na pracę z psem. Niestety Weston ma spory kłopot z agresją. Od dłuższego czasu pracują nad nim behawioryści, którzy wypracowali pewne schematy postępowania. Złamanie tych schematów może skutkować pogryzieniem. Przy zachowaniu “procedur” nie powinno się to zdarzyć. Psiak nie toleruje rowerzystów, nie wszczyna bójek z innymi psiakami. Z racji skłonności do zachowań agresywnych preferujemy dla Westona dom z kawałkiem ogrodu, bez małych dzieci.

Weston przebywa w Sarnowie na południu Polski. Jest wymagającym psem i potrzebuje doświadczonego opiekuna, ale potrafi się odwdzięczyć za poświęcenie – jest wspaniałym kompanem, gdy już zaufa człowiekowi to chętnie domaga się głaskania i uwagi.

W przypadku zainteresowania adopcją prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 782 222 166, e-mail biuro@fundacjadrlucy.pl lub poprzez nasz profil na facebook.

Borys

Borys ma około 6 lat. Trafił do Fundacji w roku 2019 bezpośrednio od opiekującej się nim rodziny. Aktualnie przebywa w hoteliku w okolicach Warszawy pod obserwacją behawiorysty. Psiak nie sprawia obecnie problemów i jest gotowy do adopcji. Jest wesoły, lubi spacery i aktywność. Potrzebuje opiekuna, który nie pozwoli wejść sobie na głowę – Borys musi znać swoje miejsce w stadzie, w przeciwnym wypadku może chcieć przejąć przywództwo siłą.

Nie polecamy Borysa do domów z małymi dziećmi. W kontaktach z innymi zwierzakami radzi sobie dobrze, nie prowokując konfrontacji.

Psiak miał problem z agresją m. in. na tle… jedzenia. Jest strasznym łasuchem – trzeba uważać, aby stosować wytyczne dot. żywienia, np. nie dokarmiać ze stołu, bo inaczej Borys może szybko uznać każde jedzenie w polu widzenia za swoje i bardzo wyraźnie się go domagać – z warczeniem i szczerzeniem kłów włącznie.

Nie zmienia to faktu, że Borys jest naprawdę bardzo fajnym psiakiem, chętnie domaga się głaskania, uwagi i towarzystwa. Jest wesoły, lubi spacery i aktywność, ceni sobie przebywanie na świeżym powietrzu.

W przypadku zainteresowania adopcją prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 782 222 166, e-mail biuro@drlucy.pl lub poprzez nasz profil na facebook.