Misja

Fundacja Dr Lucy od samego początku swojego istnienia, a więc od 2007 roku, działa nieprzerwanie na rzecz potrzebujących zwierząt, z ukierunkowaniem na owczarki szkockie collie oraz psy w typie tej rasy.

Działamy na wielu płaszczyznach – pomagamy collakom w potrzebie bezpośrednio, zapewniając im należytą opiekę w hotelikach dla zwierząt, finansując koszty leczenia i wyżywienia, a także pośrednio – aktywnie włączając się w poszukiwanie nowych, kochających domów collakom z całej Polski.

Marzymy o czasach, w których nasza działalność straci swój sens, lecz droga do tego jest daleka. Dopóki psiaki egzystować będą przykute do łańcucha, dopóki przetrzymywane będą w skandalicznych warunkach, dopóki posiadacze ich właściciele nie nauczą się postępować z nimi we właściwy, odpowiedzialny sposób, dopóki collakom dzieje się krzywda – dopóty będziemy działać niestrudzenie, aby nieść im pomoc.

Kliknij tutaj, aby pobrać nasz Statut

Fundatorka

Lucyna Własińska

Fundatorka, Prezes

(14.06.1946 – 20.09.2015)

Katarzyna Własińska

Marta Bulińska

Członek Zarządu

Komisja nadzoru

Arleta Finger

Konrad Karafa

Bartosz Dobrzański

Jakub Chomicz

Fan wszelkich zwierzaków futerkowych (żywych!) oraz psiaków w szczególności. Od samych pieluch wychowywany w towarzystwie psów, które towarzyszyły mi prawie przez całe życie, z małą aktualnie przerwą. z uwagi na konieczność skupienia się na dzieciakach, ale – co odwlecze to nie uciecze!

Wolontariusze

Agata Ciastek