Podsumowanie działań w 2021

By 15 lutego, 2022No Comments

Pomoc zwierzakom
Aktualnie hotelujemy jednego psiaka, któremu zapewniamy również wyżywienie i leczenie w razie konieczności. Aktywnie szukamy mu domu, choć nie jest to łatwe z uwagi na jego zadziorny charakter. Na tym oczywiście nie poprzestaliśmy. Wsparliśmy w kosztach leczenia i wyżywienia kilka innych psiaków, które nie były bezpośrednio pod naszą opieką, ale wymagały naszej pomocy. Wyżywiliśmy też kilka głodnych kocich pyszczków. Aktywnie włączyliśmy się w pomoc w szukaniu domów dla ponad 70 collaków, zarówno tych bardziej jak i mniej w typie rasy. Nasze działania miały charakter pośredni a także bezpośredni. Wykorzystywaliśmy w tym celu głównie media społecznościowe i nasze osobiste kontakty. Większa część tych historii zakończyła się szczęśliwie. Często zgłaszają się do nas osoby, które poszukują nowego domu dla psiaków swoimi siłami i pytają nas, jak prawidłowo przeprowadzić procedurę adopcyjną. Nie pozostawiamy tych osób bez odpowiedzi, udzielając szczegółowych informacji i dzieląc się chętnie naszą wiedzą. W obecnym roku pomogliśmy w ten sposób już kilku osobom, zwiększając tym samym szansę ich podopiecznych na znalezienie możliwie najlepszego domu.
Na początku obecnego roku stoczyliśmy heroiczną wręcz walkę o zdrowie, a jak się później okazało także życie, fundacyjnego Kaya. Ta walka nie byłaby możliwa bez zaangażowania jego opiekunki, która od wielu lat dawała psiakowi dom tymczasowy, a także bez Darczyńców, którzy nas w niej wsparli. Niestety przegraliśmy z nowotworem. Zrobiliśmy jednak wszystko, żeby Kay mógł odejść godnie.

Środki finansowe
Zarówno rok 2020 jak i 2021 nie sprzyjały pozyskiwaniu środków finansowych od potencjalnych sponsorów. Pandemia dała się we znaki również i nam, krzyżując skutecznie plany związane z podreperowaniem fundacyjnego budżetu. Musieliśmy odłożyć je na bliżej nieokreśloną przyszłość i znaleźć inną drogę pozyskania środków finansowych, które są niezbędne dla należytej pomocy potrzebującym zwierzakom. Dzięki wsparciu Darczyńców, którzy przekazywali nam dary rzeczowe, przeprowadziliśmy w pierwszej połowie roku 6 bazarków, z których dochód pożytkowaliśmy na rzecz pomocy psiakom. Swoją cegiełkę do realizacji tych zadań dołożyli też Darczyńcy, którzy dokonywali wpłat bezpośrednio na konto Fundacji. Nieocenione wsparcie zaoferowało Przedsiębiorstwo Badawczo – Wdrożeniowe Acrylmed Dr Ludwika Własińska sp. z o.o. z siedzibą w Śremie, we współpracy z którym udało się stworzyć trzy wyjątkowe rzeczy. Dochód z ich sprzedaży trafi do Fundacji. Największym zainteresowaniem cieszyły się skarpetki w pieski ale dobre wyniki osiągnęły też tuby prezentowe i piękne kalendarze adwentowe, po brzegi wypełnione pysznymi, psimi ciastkami. Bardzo dziękujemy za pomoc w realizowaniu naszej misji!

Marketing i projekty
Doszliśmy do wniosku, że Fundacji potrzebne są zmiany. Potrzebowaliśmy powiewu odrobiny świeżości i dostosowania do obecnych trendów, co z jednej strony ma przyczynić się do przyjemniejszej komunikacji z naszymi odbiorcami, a z drugiej – pomóc w relacjach z potencjalnymi sponsorami. Zgodnie ze stanem faktycznym, chcemy być postrzegani jako profesjonaliści, którym nie jest obojętna nowoczesność. Niezbędny był do tego wizerunkowy lifting. Na początku roku zaprezentowaliśmy nasz nowy logotyp. Udało się też uruchomić nową, przejrzystą i atrakcyjną stronę internetową. Dzięki współpracy z PayU umożliwiliśmy Darczyńcom bardzo proste wpłaty darowizn na rzecz Fundacji. Usystematyzowaliśmy również działania na fundacyjnych profilach facebook. W roku 2021 zamieściliśmy na nich ponad 200 postów, budując coraz szerszą grupę naszych odbiorców. Wprowadziliśmy w życie pomysł nawiązania współpracy z Ekspertami takich dziedzin, jak szkolenie psów, szkolenie behawiorystyczne, weterynaria czy zoopsychologia. Dzięki tej współpracy możemy dzielić się ich wiedzą w postaci praktycznych porad, publikowanych na naszym fundacyjnym facebooku. Uruchomiliśmy też cykl wpisów, który powstał na bazie przesłanych nam lata temu przez collakową społeczność opowieści o adoptowanych psiakach. Przywołuje on miłe wspomnienia a do tego udowadnia, że warto zainteresować się losem niechcianych zwierzaków i przygarnąć je do siebie, a odwdzięczą się ogromem miłości.
Jeszcze w zeszłym roku rozpoczęliśmy pracę nad kilkoma innymi, atrakcyjnymi projektami, które będą w fazie realizacji w 2022. Naszych odbiorców o szczegółach będziemy informować w odpowiednim momencie.

Nie obyło się oczywiście bez mniejszych lub większych kłopotów, czy to organizacyjnych czy też technicznych. Udało nam się je przezwyciężyć i z uśmiechem patrzeć w przyszłość, jak zwykle z optymizmem. W końcu, jak mawiają, nie ma problemów. Są tylko wyzwania. A te lubimy bardzo!