Pomożemy, na ile tylko możemy!

By 3 marca, 2022No Comments

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy największą Fundacją w Polsce i mamy ograniczone pole działania a charakter naszej działalności definiują określone cele statutowe. W dobie ogromnej tragedii, która dotyka obecnie naszych sąsiadów z Ukrainy, zmuszając ich do ucieczki w poszukiwaniu bezpieczeństwa, nie możemy jednak siedzieć z założonymi rękoma.

Wiele z tych osób w podróż m. in. do Polski zabrało ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół, którzy są dla niech nie tylko zwierzętami, ale członkami rodzin. Naszą pomoc kierujemy właśnie do nich.

Główny Inspektorat Weterynarii opublikował Tymczasową procedurę przemieszczania zwierząt towarzyszących z terytorium Ukrainy na teren Polski przez osoby nie posiadające kompletu dokumentów weterynaryjnych dla psów, kotów i fretek. To bardzo ważne informacje, które powinny dotrzeć do jak największej liczby Ukraińców, którzy podjęli decyzję aby z kraju wyjechać razem ze swoim zwierzęciem.
Tutaj bezpośredni link

Na naszym profilu Facebook udostępniać będziemy zbiórki prowadzone przez wiarygodne organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt a także informacje dotyczące możliwości zabezpieczenia im karmy, środków transportu czy tymczasowego lokum.

Sami również mamy możliwość organizacji zbiórki, zaopatrzenia potrzebujących psiaków w karmę czy niezbędne leki.

Nikogo, kto znalazł się w tej okrutnej sytuacji nie zostawimy bez pomocy i wsparcia. Nawet, jeśli sami będziemy w stanie zrobić niewiele, naszymi kanałami postaramy się dotrzeć do organizacji, które mają dużo większe możliwości.

O włączenie się w pomoc prosimy również Was. Możecie to zrobić na dwa sposoby: Udostępniając naszą informację, aby dotarła do jak największej liczby osób, zwiększając szanse na jej odczytanie tym, którzy będą potrzebować takiej pomocy. Jeśli wśród Waszych znajomych, przyjaciół lub rodziny są osoby dotknięte tą tragedią, skierujcie ich do nas a my zajmiemy się resztą.

#NoWar